Detaily

Belgicko


P8 Architecten (Antwerpen)


Rezidenčné


Nechajte sa inšpirovať

Interiér, Kuchyňa, Rezidenčné, Obývacia izba


SAVE PROJECT

Informácie o projekte

Hlavným zámerom tohto projektu bolo vytvorenie moderného mestské domu v oblasti, kde dominujú sklady a bytové domy. Dom architekta Hansi Ombregta sa nachádza v bývalej prístavnej štvrti Eilandje v Antverpách, Belgicko.

Aby sme získali maximum z vonkajšieho priestoru, na tomto malom 69m2 pozemku, rozhodli sme sa úplne zdvihnúť dom a preniesť úroveň terénu do čiastočne krytej mestskej záhrady. Obytný priestor je teda presunutý do prvého poschodia. Týmto spôsobom bola vytvorená súčasná verzia domu s noblesou klaviatúry.

Na dizajne fasády môžete vidieť ako okná prechádzajú cez viac poschodí. Vzhľadom k obmedzenému priestoru podlahy, bolo nutné nechať čo najviac otvoreného priestoru. Schody boli presunuté pred dom tak, aby mali minimálny dopad na flexibilitu domu. Týmto spôsobom sa schody stávajú hravým dizajnovým prvkom viditeľným aj zvonku. Aby sa vytvorilo spojenie medzi rôznymi podlažiami, boli naprojektované zvýšené – znížené podlažia, ktoré dali domu väčší priestorový dojem.

Hansi Ombregt, architekt a zakladateľ P8 Architects: "Pre moju kuchyňu som si vybral stropné svietidlá od Delta Light, pretože ich dizajn má retro vzhľad, ktorý sa hodí pre náš dom. Milujem krásne riešenia a verím, že osvetlenie je v dome veľmi dôležité. Správne svietidlo môže naozaj vytvoriť dokonalý interiér. "

Naše svietidlá Link perfektne ladia s retro vzhľadom stoličiek. Pri poskytovaní poradenstva o osvetlení, sa klienta vždy pýtame na jeho interiér. Je samozrejmé, že osvetlenie si vyberáte podľa vkusu, ale je tiež dôležité, aby zapadalo do štýlu vášho interiéru.

Zaujímavé projekty

Späť na začiatok