Detaily

Holandsko


Hollandse Nieuwe


Van Dorp Installatie Techniek


Kancelárie


Nechajte sa inšpirovať

Interiér, Jedáleň, Kancelárie, Vchod, Reštaurácia, Chodba


SAVE PROJECT

Informácie o projekte

Dizajn osvetlenia pre ústredie Vopak v Rotterdame bol vytvorený za pomoci Delta Light Holandsko spoločne s architektom firmy Hollandse Nieuwe. Návrh sa zameriava na úroveň prízemia, ktoré zahŕňa vstup, flexibilné pracoviská, konferenčné miestnosti a reštauráciu spoločnosti. LED svietidlá boli použité v priereze celého projektu.

Usporiadanie osvetlenia muselo poskytovať čo najlepšie osvetlenie pre každú oblasť, z hľadiska funkčnosti a celkového dojmu zákazníka. Napríklad osvetlenie v reštaurácii spoločnosti muselo byť útulnejšie než svietidlá používané pri vchode a na flexibilných pracoviskách. Keďže budova má betónové jadro, projekt osvetlenia používa hlavne svietidlá inštalované na povrchu. Pretože vstupný priestor umožňuje inštaláciu zapustených svietidiel, boli reflektorové svietidlá Oreo použité ako hlavný prvok osvetlenia. So svojím žiarivým prstencom, zvýrazňujúcim osvetlenie, pridávajú naviac malý dekoratívny efekt.

Kľúčovým prvkom v celej koncepcii osvetlenia je dlhá čierna stena, ktorá je zvýraznená pomocou svetelných profilov Femtoline, ktoré sú použité pre nepriame osvetlenie po celej dĺžke steny. Vedľa perforovanej mapy sveta bola za pomoci profilu Femtoline, vytvorená kontinuálna svetelná línia, ktorá zabezpečila základné osvetlenie bez toho, aby potlačila efekt podsvietenia. Na chodbách, existujúce prisadené osvetlenie, bolo nahradené energeticky účinnejšími a efektívnejšími svietidlami Supernova LED.

Vnútri reštaurácie bol inštalovaný stropný pás na zlepšenie prostredia a akustiky. Je upevnený na 3-fázovej lište, ktorá napája aj reflektory You-Turn On Reo AD. Tieto reflektory majú zdroj svetla LED s teplotou chromatičnosti 2700°K k vytvoreniu teplého prostredia. Využitím lišty nielen na montáž svietidiel, ale aj ako konštrukčného prvku, boli znížené náklady a súčasne sa tak vytvorilo viac priestoru na detail a kvalitu.


Reflektory You-Turn sa používajú aj v priestore kuchyne reštaurácie pre základné a bodové osvetlenie. Aj v tomto prípade je použitá teplota chromatičnosti 2700°K, ktorá je tiež ideálna pre osvetlenie čerstvých potravinárskych výrobkov. Rovnaká farba svetla je tiež použitá v prípade svietidiel REO, blízko kaviarne. Pre flexibilné pracoviská boli pridané svietidlá Femtoline HP ako zdroj nepriameho osvetlenia pracovnej plochy.

Zaujímavé projekty

Späť na začiatok