Delta Light® v období niekoľkých rokov ponúka širokú škálu vonkajšieho osvetlenia. Umiestniť vertikálne osvetlenie pod strom pre vytvorenie divadelného efektu? Chcete si zahrať s nekonečnými líniami svetla? Alebo možno ste sa rozhodli pre LED so šošovkami, aby oživili steny a štruktúry? Viac ako sto úprav stien, podláh a stropov ponúka nekonečné možnosti osvetlenie vďaka inovatívnej technológii v rôznych štýloch ako je zapustenie alebo na omietku.

Uvažujte o aplikácii.
Dobré osvetlenie znamená zdôraznenie tieňa a jeho odstupňovanie vo vašej záhrade. Všetky záhrady, bez ohľadu na veľkosť majú rôzne vlastnosti a budú "svietiť dobre" len vtedy, ak sa s nimi bude uvažovať. Osvetlenie by malo byť ako doplnok vášho záhradného dizajnu, ktorý vám umožní používať vašu záhradu dlhšie. Zvážte váš outdoorový životný štýl. Ako sa chcete tešiť z vašej záhrady? Kde a kedy budete potrebovať osvetlenie? Vytvorte si plán osvetlenia, ktoré je šité na mieru pre vaše potreby a očakávania.

Rozhodnutie o požadovanej intenzite svetla.
Veľmi silné osvetlenie objektov ako strom, rybník alebo záhradné cestičky, spôsobí že všetko ostatné v záhrade bude vyzerať príliš tmavo. Pokiaľ ide o zabezpečenie funkčného a atmosférický efektu vonku, svietidlá využívajúce technológiu LED poskytujú ideálne riešenie na zvýraznenie charakteristických rysov vašej záhrady. V minulosti záhrady boli zvyčajne osvetlené na základe filozofie všetko alebo nič. Výsledkom je, že niekoľko výkonných svetiel má tendenciu schovať zvyšok vašej záhrady. To je častý omyl, a to nielen preto, že v minulosti bol k dispozícii najnižší výkon záhradného osvetlenie zhruba asi 50 Wattov. V tomto prípade osvetlenie LED ponúka lepšie riešenie, ktoré umožní osvetlenie vašej záhrady s nižším príkonom.

Studené alebo teplé biele svetlo?
Máte na výber medzi dvoma farbami svietidla: studená biela (5400-6500°K) a teplá biela (<3300°K).
Halogénové žiarovky a žiarovky vyžarujú teplé biele svetlo, ale majú vyššiu spotrebu. Našťastie, dnes sú k dispozícii dobré alternatívy. Energeticky úsporné žiarovky, plynové výbojky a LED diódy sú k dispozícii s teplou alebo studenou bielou farbou svetla, čo vám umožní vytvoriť čo najlepší a energeticky úsporný výsledok.

Rozhodovanie o farbe svetla závisí na celkovom pláne osvetlenia a očakávaní. Skôr než výberom jednej farby, správnou odpoveďou pre vás by mohla byť kombinácia oboch farieb. Vedľa klasického reflektoru, svetelné lúče smerujúce hore-dole alebo bodové osvetlenie, LED svietidlá so šošovkami vytvoria ostrý okraj svetelného tvaru na akomkoľvek povrchu, čo dáva výrazný nádych na tomto povrchu alebo chodníkoch. Celý nový rad svetelných efektov na pritiahnutie vášho zraku.
Vytvorenie správneho svetelného efektu vo vašej záhrade môže vytvoriť veľké rozdiely a tak stojí za to, stráviť nejaký čas správnym plánovaním, aby bol dosiahnutý požadovaný efekt, čo vám umožní maximálne využiť každú voľnú chvíľku vonku.

Štýl a bezpečnosť
Svietidlá do vašej záhrady a celkový vzhľad vášho domu, často ovplyvňujú nielen to, ako budete vnímať váš exteriér, ale aj svoj život v interiéri. Navrhovanie plánu záhradného osvetlenia je ideálna príležitosť pre doplnenie štýlu a vzhľadu vášho domu, zvyšuje atmosféru a eleganciu vášho pobytu a stretnutí v záhrade. Ak máte vzťah k architektúre vášho domu a dizajnu vášho interiéru, potom vonkajšie osvetlenie môže byť určite posledná úprava vášho projektu. Dokonca je možné vytvoriť celkový plán osvetlenia z interiéru do exteriéru, ako keby sa vaša obývačka zväčšila, čím sa zvyšuje priestor a atmosféra v noci. Rovnako ako to, že vyzerá skvele, záhradné osvetlenie tiež pomáha zvýšiť bezpečnosť a jej úroveň. To môže priniesť svetlo k okraju terasy alebo poschodiu, vchodom, cestičkám a chodníkom, alebo akémukoľvek priestoru, ktorý je iný.

Späť na začiatok