• 1
  • 2
  • 3
  • 4


Nepriame osvetlenie je stále populárnejšie, a to ako v bytových a komerčných projektoch tak aj v administratíve. Pri nepriamom osvetlení, zdroj svetla je skrytý a svetlo sa šíri po miestnosti odrazom od stropu, podlahy alebo stien a takto sa eliminujú oslnenia a tiene. Pre správne a vyvážené použitie, je nevyhnutné, aby nepriame osvetlenie sa do projektu plánovalo od samého začiatku.

Nepriame osvetlenie poskytuje príjemnú atmosféru a umožňuje tvarovať miestnosť svetlom. Architektonické tvary môžu byť posilnené a ťažké a ťažkopádne konštrukcie môžu byť zmiernené vďaka efektu plávania, takže sa uplatnia všetky prvky. Vytvorením dlhých a beztieňových nepriamych svetelných reťazcov sa vyvoláva zvláštny pocit priestrannosti.
Aby bolo možné kombinovať obmedzenú funkčnosť s úsporou energie, žiarivky alebo LED pásiky sa používajú s nepriamym osvetlením. Keď ste sa rozhodli pre nepriame osvetlenie, máte na výber medzi použitím holých zdrojov svetla alebo upraveným profilom, v ktorom je zdroj svetla integrovaný. Holé zdroje svetla sú lacnejšie, ale profil má niekoľko výhod. Napríklad profil zaisťuje, že zdroj svetla je bez vlhkosti, prachu, nečistôt a kryt slúži ako chladiaci prvok zdroja svetla, montážne upravený produkt zabezpečí rýchlejšiu a jednoduchšiu montáž, a ľahko sa s ním realizuje perfektný reťazec osvetlenia bez tieňov. Táto posledná výhoda je absolútne nevyhnutná pre vytvorenie skutočnej pridanej hodnoty.

Delta Light má vo svojej kolekcii rôzne možnosti s použitím LED a žiariviek pre použitie pozdĺž stien, stropov alebo podláh. Najnovšou a najvýraznejšou novinkou v tomto segmente je Borderline, zapustený LED profil novej generácie, ktorý sa čoskoro usadí ako štandard nepriameho osvetlenia par excellence. Svietidlo Borderline môže byť použité na steny a stropné výklenky a má nápadný hladký povrch, jednoducho sa inštaluje. Je k dispozícii s RGB ako teplá biela alebo studená biela LED. Moderné riešenie pre nepriame osvetlenie s výnimočným zmyslom pre architektonický detail.

Späť na začiatok